Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Tom - Igra:

25.1.2018
 Na Aukru byl k prodeji model Tom, který kdysi prodávala firma Igra. Postavený ze stavebnice již hodně dávno, nepříliš přesně. Potah Mikelanta, sem tam přeražená náběžka, polámané žebro. Už se těším, jak jej budu restaurovat. :-)

Plánky: Tom plan

Popis obrázku pro google

Jako první jsem se pustil do trupu. Překližková hlavice byla nalepena šikmo na zbývající balsový boom trupu. Tak jsem jej rozebral na prvočinitele a vyrobil veškeré balsové díly znovu. Křídla a vop měly odtokovku nedefinovaného tvaru, vybrousil jsem je pěkně do trojůhelníku. Náběžka byla na více místech přeražená, vyrovnal jsem ji a opět slepil. Pak zase přebrousil.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Na potah chci použít mikelantu, barvenou opět barvami duha na textil. Ale žlutá se mi nelíbila, tak jsem použil nově místo namáčení - válečkování ředěného pigmentu přímo na mikelantu. Vyrábí jej firma Kana. Barevnost by měla vypadat podobně.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Je potaženo a nalakováno. Obtisky jsou vytisknuty na laserovce na obtiskový papír.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

1.7.2018 Konečně jsem se dostal k záletu Toma, Zatím jen taková ochutnávka, nebylo moc času. Letový projev je stabilní, éro letí pomalu a kluz je překvapivě dobrý...:-)

Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2018. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.