Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Rogalo:

 (23.09.2007) Mezitím, než mi dojdou nějaké díly na nového větroně, jsem si jen tak pro zábavu postavil další model ale když už, tak specialitu, jakou rogalo bezesporu je.

Konstrukce křídel je z obyčejných špejlí, respektive mírně prodloužených, lepeno je sekundovým lepidlem, potom pojištěno kanagomem. Poté doplněny žebra a konconé výzruhy potahu. Ten sestává z červeného a nažloutlého papíru. Trochu mi jej ze stavby Čiháka zbylo, tak jsem jej použil. Pro dojem duralových trubek, jsem viditelnou konstrukci natřel stříbřenkou. Vyztužení lanovím je z režné nitě. Na koncích křídel jsem již při stavbě nastavil negativy 5mm. Přemýšlel jsem, jestli osadit i pilota, nakonec jsem rozhodl, že jo. Ten je vybroušen kvůli váze, ale i snadnosti výroby ze styroduru, mírně dotmelen šlehaným tmelem OneTime. Poté nabarven natónovaným balakrylem.

Zálet proběhl v pohodě, je jen třeba dodržet negativy na koncích křídel, popřípadě mírně dovážit, v mém případě na zádi. Vzhledem ke své váze 15g!, je lépe lítat na nějakém mírném svahu a za bezvětří. Uvidíme, jak se koncepce osvědčí, třeba se pustím i do větší verze na RC.

Rozpětí: 720mm
Délka: 240mm
Výška: 225mm
Váha: 15g
Ovládané: -

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.