Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Golden Hind:

 (0x.1987) Nejen letadla mně zajímají. V době, kdy byly v televizi různé filmy o pirátech s historickými galeonami které brázdily různá moře, vznikla myšlenka něco podobného postavit. Odebíral jsem tehdy časopis ABC a narazil jsem na plánek této lodi + třípohledový náčrt.Dočetl jsem se, že této lodi velel Francis drake, který ji také proslavil.No raději nechám historie. Plachetnice je postavena již jako druhý exemplář, první jsem postavil jako plovoucí ze dřeva a papíru plachty byly z bílé látky, jezdil jsem s ní na kole na 5km vzdálený rybník Kacabaja…No ale prodal jsem ji sousedovi, který ji po mně moc chtěl. Tato druhá je postavena z polystystyrénu, vybroušena na požadovaný tvar, polepena papírem a vytmelena. Paluba, nástavby a ozdoby jsou z tvrdého papíru vyztuženy smrkovými lištami. Stěžně jsou z vysušených lískových prutů a ráhna z tvrdé balsy. Plachty jsou z balícího papíru, který jsem za mokra prosytil na polštáři nafouklého lehátka Herkulesem. Povrch polštáře jsem chránil igelitovým sáčkem. Po tolika letech na půdě to sice není už ono, ale ještě stále mají tvar, jako by do nich foukal vítr.
 Natáčení ráhen s plachtami je pomocí spletitého systému lanoví stejně jako měla skutečná loď. Děla jsem vysoustružil z hliníkové kulatiny průměr 10mm. Komplet je nabarven tehdejšími barvami Unicol. Viz. Foto.

Délka: 750mm
Výška: 310mm
Váha: 1.5kg
Ovládané:

Plánky: JPG a DWG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.