Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Filip CO2:

20.7.2018
 Plánek na Filipa, pana Antonína Alferyho byl již dlouho mezi adepty na stavbu dalšího kousku do sbírky "kysličníků". A protože to není stavebnice musí se veškerý materiál koupit. Ovšem to není pro mne žádná novinka, stejně stavím většinou jen podle plánku a stavebnice zůstane zachována.

Bohužel mám dojem, že na trhu je k dostání snad pouze buková a těžká balsa, protože mi vždycky taková došla. Ikdyž jsem materiál z domácích zásob vybíral pečlivě a s vahou šetřil kde se dalo, zejména na vop a sop, kde místo plné balsy je konstrukce, stejně jsem ji nakonec přesáhl. Naštěstí jen o 1g. :-)

Popis obrázku pro google

Stavba je jinak příjemná a bez záludností, složitější jsou křídla, kde má stavitel na výběr buď plné žebra, nebo páskované. Vybral jsem si páskované. Spodní a horní pásek balzy vyřezaný do tvaru podle šablony tvoří profil a nosníky jsou nimi protaženy. Stavba se tak sice malinko prodlouží, ale i tak se dá tento model i s potahem a barevnou úpravou postavit přes víkend. :-)

Rozpětí: 700mm
Délka: - 543mm
Váha: drak + motor Modela Co2 = 91g

Plánky: JPG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Zálet proběhl v pohodě, ani jsem nemusel dovážovat. První let skončil po krásném, ale přímém letu na stromě, málo směrovky. Další lety byly dost ovlivněny klesáky ve vzduchu a kondicí motoru, ale jinak létá Filip pěkně.

Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2018. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.