Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

F1R 3(micro 35):

2.5.2017
 Pro soutěž volných modelů v Mělníku, která se koná 13-14.5.2017 jsem postavil i zatím jeden exeplář modelu kategorie F1R. Je to v pořadí už 3 model této kategorie, ikdyž ty dva předchozí neměly rozpětí křídel podle pravidel. Nové eRko už má rozměry v pořádku a je o více jak polovinu lehčí, protože jsem použil už konečně kvalitní balsu. Také nosníky křídel a vop nemají už rozměr 1,5x... ale podstatně menší z vybírané a pečlivě vážené balsy 0,6x0,6 a 0,4x0,4mm.

Motorstick je z balsy 0,28mm stočený na trnu o průměru 4,5mm a boom z 0,25mm stočený na kuželu stejného průměru s koncem 2mm. Motorstick je proti tahu gumy vyztužen kevlarovým vláknem. Ložisko vrtule a závěs gumy je z kytarové struny průměr 0,28mm Vše potaženo OS filmem. Ten i přes svou malou tloušťku váží docela dost, s mikrofilmem by šla váha určitě alespoň o 0,1 - 0,2g dolů.

Velkou inspirací co se tvaru týká mi byl model od Andráse Reého.

Popis obrázku pro google

Křídlo i Vop a sop mají hlavní nosníky vyztuženy boronem 0,08mm. Stejně je vyztužen také motorstick, boom, špice vrtule a posty.


Rozpětí křídel je 350mm,
Rozpětí Vop je 287mm
Délka éra je 480mm.
Váha bez gumy 0,714g.

Plánky: F1R - 3

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Soutěž to byla pohodová a všichni se mi snažili pomoct jak to jen šlo. Nejen radou, ale i materiálně. Díky Ondro :-). Sobota dopoledne 13. bylo tréningové a pak se soutěžilo až do neděle odpoledne. Škoda jen, že to mám cca 400km, cestovné autem se pak docela prodraží.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Video:

Popis obrázku pro google

Nejlepší můj dosažený čas s pevnou vrtulí a výškou stropu 13m byl 10:30min. Zaletěl bych i lepší čas, ale éro se mi poprvé zavěsilo o lana pod stropem, kde zůstalo, podruhé zase o světlo a pak střemhlav až do země a bylo vymalováno... I tak mi to ale vyneslo 3. místo :-). 1. místo obsadil Pepa Kubeš a 2. Zdeněk Ciner.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.