Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

F3j - Eira:

(03.2024)Pořídil jsem si lehouše celouhlík s názvem Eira. Původně to byl model kategorie F5j, ale já plánuji hody z ruky a v malé výšce lovit termiku. Mohlo by to vyjít, model má při rozpětí 4m váhu 1477g! :-) Gondolu F5j jsem přepracoval na F3j doplněním a dolaminováním nové špice. Osazeno je digitálními servy. No gondolu zespod jsem doplnil vlečný háček pro možnost vytažení na gumicuku, kdyby jsem se nechytil v nízké termice.

Konstrukce křídel modelu je herex a uhlík do negativní formy, designově je nádherně použita biaxiální uhlíková tkanina. Pro případ jsem si objednal do zásoby s gramáží 30g/m2 z Ukrajiny (CN-Models), oproti nákupu z USA je cena "lidová" za rozměr 600x1550mm i s dopravou 76$ (1775kč). A to ještě cena bez celního řízení!

Tak česká pošta se opravdu vyznamenala, za zboží v ceně 1800kč si vzala za daně a poplatky 798kč!!! Nechápu tuto výši, když mají cenu na internetu za zastoupení v celním řízení 110kč a 76 dolarů je pod limitem 150euro, takže celkem měla být cena za dodatečné poplatky 488kč. Hold jsou to totalitní zloději, nic víc.:-(


Rozpětí: 4000mm, Profil: , Plocha: dm2
Délka: -mm
Výška: - mm
Váha: 1477g(i s RC)
Ovládané: S,V,K,Klapky.

Plánky: JPG

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Gondola je laminátová, a na ní navazující trubka je z uhlíkové punčochy, Vop - motýl je klasika na pozitiv ze styra vakuovaná tkanina na folii. Táhla od serv jsou uhlíková.


04.2024 Zálet proběhl 12.4.2024, éro má super klouzák, je citlivé na termiku a stále dostatečně ovladatelné, ikdyž je to v luftě trochu autobus. Je třeba přemýšlet nad zatáčkou dopředu. Při zapnutí termického režimu - klapky dolů cca 3mm, je zakřivení profilu znát a éro je výkonnější. Při váze pod 1500g si nechá líbit i hrubší přistání, vytažení na gumicuku je také bez problémů, pevnost éra je výborná. Foto a video pořídil syn Pavlík, který s érem hezky zapózoval. :-)

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa: Zatím jen hod z ruky...:-)

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2024. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.