Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Easycopter V 4.5 Colibri pro:

 (8.1.2015)

Tak a je doma. Hračka, nebo ne, pěkně si člověk procvičí reflexy, ikdyž je venku zima a mrzne. Váhal jsem mezi bazarem, nebo funglovkou, nakonec jsem zvolil koupi nového vrtulníčku a verzi profipack...:-)

Po otevření úhledného kufříku jsem se pokochal jak pěkně je vše uvnitř uloženo, nebudu zde popisovat jak je vše titěrné, hned jsem nabil 2 přiložené li-pol baterie 1S-120mAh a přečetl si návod. Hlavně i proto, že jsem potřeboval vysílač 2,4GHz spárovat s vrtulníkem. Všechna nastavení jsou dobře popsána v návodu a první letové dojmy jsou dobré, i driftování při pravé zatáčce, které i tady je, se dá pěkně ubrzdit a pak letí jak po drátkách. Levá zatáčka jde pěkně pomalu. Mám ale stroj teprve 1.den a to je na závěry málo. Každopádně vím, že budu pořizovat více pohonných accu.:-)

Original baterie moc času na let nedávají, než si stačím vyzkoušet reakce vrtulníku přistávám. Na internetu je ale více voleb accu, např. 160mAh za 56kč(modelmania), 120mAh za 150kč(e-dárky.eu), nebo 150mAh za 139kč(rcking.eu).Originál ale stojí 232kč - 1ks!:-(


Průměr rotoru: ...190mm
Délka: ...........207mm
Výška: ...........85mm
Váha: ............27g (letová)
Ovládané: ........stoupání/klesání, klonění, klopení a zatáčení

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google

 (21.1.2015)

Pořídil jsem další pohonné baterie, protože se s kolibříkem dobře létá a originálům s kapacitou 120mAh za 5min. klesá výkon. Na aukru se objevily li-poly Nanotech 1s 3,7 160mAh. Cena za 1ks - 47kč. Tak jsem vzal 4ks. Na obrázku je vidět rozměrový rozdíl cca 1cm oproti originálům. Výdrž je znatelně delší, váha malinko větší, má to ale neblahý dopad v posunutém těžišti směrem dopředu, hůř se s vrtulníkem couvá.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

 (6.3.2015)

Na diskusních fórech jsem se dozvěděl, že existuje pro kolibříka pádlovový flybar, místo původního vahadla. Objednal jsem tedy z Dealextreme za 50kč i s poštou :-) a po cca 5 týdnech zboží dorazilo. Nedočkavě jsem jej namontoval a hned vyzkoušel, jak poletí. ALE! Obrovské sklamání, vrtulník je méně stabilní, pořád sám někam klouže, musím pořád dávat kontra, abych ho udržel na pozici. Odhadem se stabilita snížila na cca 60%. :-( Takže nebrat, pro případné koumáky vřele nedoporučuju a hned dávám zpět původní vahadlo.

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.