Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Race 6,4m:

 (31.12.2017) Toto je pokračování stavby, kde chci kompletně éro vyrobit z negativních forem. Je to vůbec můj první pokus tímto způsobem. Jedná se o celokarbonový speciál o rozpětí křídel 6,4m.

Rozpětí: 6,4m
Délka: 2,2m
Výška: 0,54m
Váha: 8kg(+RC)
Ovládané: S,V, K, Klapky(motor)
Profil MH32 modifikovaný, Vop a Sop NACA 0009 .


 (10.5.2015) Všiml jsem si, že originál má krom uhlíkové kabinky ještě jiné, ze zajímavé tkaniny. Je to skelná tkanina s hliníkovou povrchovou úpravou. Takže zaformovat původní kabinu a pak nanést gelcoat a další vrstvy tkaniny. Pak jsem z této formy vyrobil kabiny s různou orientací osnovy. A protože Al tkanina je kepr, pracuje se s ní špatně. Osnova se při nanesení do formy bortí, podélná orientace se obtížně udržuje rovná. Zato příčná je na pohodu, dokonce se mi zdá i pohledově zajímavější. Uhlíková tkanina je klasicky rovná, ta nezklame :-)..

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

 (5.11.2015) Vyrobil jsem formu na hlavní spojovací trámec. Původní trámec jsem položil na dělící desku, naseparoval primárním voskem Havel a nastříkal PVA. Potom natřel černým gelcoatem, pak další vrstvy tkaniny stejně jako u formy kabiny. Pro lepší spojení obou polovin jsem použil šrouby M6. Do naseparované formy jsem položil vrstvu prosyceného uhlíkového rovingu, dále 3 styrodurové hranoly oblečené do uhlíkové punčochy a na to opět uhlíkový roving. Po vyloupnutí se jen začistí hrany a délka a je hotovo. :-). Styrodur jsem odstranil vylitím Acetonem.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

 (7.10.2016) Forma na trup je v základu tvořena přířezy z lamina. V dělící rovině je použita pro utěsnění plastelína. Separace je primárním voskem Havel a stříkacím PVA. Jako hlavní povrch formy je natřen černý gelcoat, pak další vrstvy skelné tkaniny stejně jako u formy kabiny, nebo trámce. Pro aretaci obou polovin jsem použil kovové čepy, které se používají v nábytku na položení poliček.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

 (15.10.2017) Další krok je výroba forem na křídla. Jako bočnice jsou použity opět přířezy z lamina. Dávám pro jistotu ještě vrstvu stříkacího separátoru PVA. Ten sice malinko kazí přesnost povrchu, ale já potřebuju kopyto bez problémů vytáhnout z formy, protože na zaformování využívám letuschopné díly. Dále je nanesen epoxidový gelcoat na výrobu forem a po zavadnutí další vrstvy skelné tkaniny. Složitější tvary jsou zality směsí epoxidu a mikrobalónů, aby tkanina okopírovala tvar bez vzduchových bublin, nebo překladů.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2018. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.