Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Inspira III:

(21.12.2017)

Protože se mi u předchozí verze nepodařilo dosáhnout letové váhy pod 1900g stavím éro celé znovu. Zatím mám nažezány díly z xps. Celou konstrukci jsem přehodnotil a budu postupovat jinak...

Rozpětí: 3910mm, Profil: , Plocha: 88,4dm2
Délka: 1860 mm
Výška: 378 mm
Váha: 1,? kg(letová)
Ovládané: S,V,K,(Klapky).

Plánky: JPG a PDF


Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Především je potřeba snížit váhu draku. Tomu je podřízen i výběr materiálu, na nosné plochy nebude použita skelná tkanina 80g/m2, ale 2x 24g položená jednou rovně a jednou na 45st. Místo uhlíkového rovingu bude na nosník použita jednosměrná uhlíková tkanina 125g/m2. Nosník bude tvořen pásnicemi - každá 2 vrstvy a stojinou, na centroplánu po celé délce, v uších jen do 2/3 délky.

Kompresor jsem doplnil spínačem vakua s ukazatelem, který mi poslal kolega modelář a je nastaven od -0,2 do -0,7 bar. Tím už nebude běžet nepřetržitě 8h, ale jen spínat v daném podtlaku a běžet "méně kratší dobu" :-).

Popis obrázku pro google

Vyřezané díly ze styroduru zatím váží: vop 11g, sop 16g, levé ucho 66g, pravé ucho 67g, levý centroplán 84g, pravý centroplán 83g. Celkem 327g.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Konstrukce nosníku je zcela jiná. Stojinu tvoří místo uhlíkového rovingu jednosměrná uhlíková tkanina 125g/m2, s orientací nastojato. Na uši je použita 1 vrstva a na centroplán 2. Ve středu centroplánu má spoj 4 vrstvy. Pásnice nosníku jsou také ze stejného materiálu ve 2 vrstvách. Před jejich položením je v povrchu křídla vyrobena mělká široká drážka, do které se pásnice schová a netrčí tak nad povrch křídla.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Trup je tvořen gondolou vybroušenou opět ze styroduru. Olaminovano skelnou a uhlíkovou tkaninou. Kozlík je jako u předchozího modelu z uhlíkové tkaniny, nalaminované na XPS a sevřené mezi molitany. Pak vše vybroušeno. Na povrch je nanesena ještě průhledná vrstva epoxidu.

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Pomalu se rýsuje celkový tvar. Na křídle je vyrobena uhlíková náběžka a osazení pro imbusové šrouby. Na Vop je také osazení pro šrouby. V trupu a kozlíku jsou zalepeny kovové matice. Celková váha i s kabeláží v křídle zatím cca 880g.

Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2018. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.