Nabídka:

Počasí:

  • Počasí zítra
  • Počasí pozítří

Počítadlo:

  • Počítadlo

Odkazy:

www.windguru.cz

www.modelbazar.cz

www.sam78.cz

www.rcmania.cz

www.kolmanl.info

www.lomcovak.cz

lmk.vsetin.org

fil.7x.cz

www.flyingisgreat.com

www.speaker.cz

Blade CP pro:

 (26.1.2011) Tak jsem krapet podlehl heli a chci to zkusit. Při brouzdání po internetu mi padl do oka tento kousek. Na různých webech jsem se s ním seznámil a bylo rozhodnuto. Z bazaru mi pak došel balík s mikrovrtuníkem Blade CP pro. a 6k. vysílačem na 35Mhz. Vrtulník je osazen 3-mi mikroservy na ovládání cykliky. Řídící jednotka 4v1 obsahuje 6k. přijímač, 2x regulátor a gyro. Hlavní motor je stejnosměrný velikosti 370. Vrtulka je poháněna přes převod přímo z motorku v zádi.

  Stav žalostný, jak jsem otevřel krabici, bylo mi jasné, že hned lítat nebudu. Ale mě to nevadí, rád opravuji. :-) Musel jsem dát dohromady skelet, vše bylo rozeštelované, serva zapojeny přeházeně do přijímače a na vysílači naopak zapnuty reverzy. Vrtulové listy jsem zrestauroval a potáhl bílým Oracoverem. Nastavil jsem podle videa z youtube na řídící jednotce zisk gyra a osadil tréningový kříž. Zkusil jsem jej doma trochu odlepit od země, ale nebyl to dobrý nápad, listy hlavního rotoru velmi trpí konaktem s nábytkem. Jak se roztočí kolektiv jde z toho strach :-)

 (30.1.2011) Den D nastal a mně se podařilo s vrtulníkem vtlétnout. Ovšem venku. Ještě že jsem měl tréningový kříž na podvozkových lyžinách! Hned totiž letěl na stranu a kontra pohyby kniply nestačily na vyrovnání letu . No ale nevzdávám se a pilně trénuju, dnes už vyvisím dva 3-čláky lipolek. Jde to pomalu, ale jistě.

 (10.2.2011) Zjistil jsem bohužel, že palcový vysílač mi nevyhovuje, rozhodl jsem se, že použiju místo setového vybavení svůj vysílač Graupner MC-20. Odmontoval jsem z vrtuníku původní přijímač a nahradil 6-k. Hitecem. Na vysílači bylo nutné navolit typ modeu heli a typ řídícího disku. Pak potřebné mixy. Je to o dost pohodlnější, setová palcovka mi nějak neseděla, navíc neměla možnost měnit velikost výchylek, stopky, další mixy, atd, atd. Teď se můžu dál zdokonalovat v létání s Blade CP pro.

Viz foto a video.

Průměr rotoru: ...515/148mm
Délka: ...........526mm
Výška: ..............mm
Váha: ............298g (bez RC)
Ovládané: ........CCPM

Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google
Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google Popis obrázku pro google

Videa:

Popis obrázku pro google

 (1.4.2012) Na modelbazaru se objevil komplet set Blade CP+ i s hromadou náhradních dílů a elektroniky za 600kč. A tomu se nedalo odolat. Protože se mi podařilo díky Double Horse 9104 jak mám vrtulník řídit, je s Bladem už mnohem snazší kontrola nad visem a pohybem vpřed a vzad, bohužel zaletět zatáčku s náklonem ještě moc neumím... :-)

Popis obrázku pro google

 (...2012) Vlastně jsem se zapoměl zmínit, že v krabici s heli výše jsem dostal i vrtulník 4k. Safari G41. Je s Blade CP shodný konstrukcí, jen má jinou desku cykliky, jen 2 serva oproti 3 (Blade) a jinou kabinku... :-)

Popis obrázku pro google
© Copyright 2007 – 2011. Zdeněk Kopeček. Všechna práva vyhrazena.